Ντανάκας Αποστόλης

Φυσικός

Σπουδές:

Απόφοιτος του Τμήματος Φυσικής Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Ετήσια επιμόρφωση διάρκειας 350 ωρών του Παιδαγωγικού τμήματος Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου του Βόλου με θέμα: “Ειδική Αγωγή στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση”

Προϋπηρεσία:

• 1999 - 2001:

Εκπαιδευτής στα ΙΕΚ Ηλιούπολης για τέσσερα εξάμηνα σπουδών, στα μαθήματα: Εργαστήριο Ηλεκτρονικών, Εργαστήριο Ηλεκτροτεχνίας, Εργαστήριο Τηλεόρασης και Εργαστήριο Ηλεκτρονικών διατάξεων.

• 2004 – 2005:

Εκπαιδευτής στα ΙΕΚ Περιστερίου κατά το θερινό εξάμηνο σπουδών στα μαθήματα της Ηλεκτροτεχνίας ΙΙ και Ηλεκτρονικών.

Ωρομίσθιος εκπαιδευτικός στο πρόγραμμα της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης στην Β΄ τάξη Λυκείου στα σχολεία 10ο και 11ο Ενιαίο Λύκειο Πειραιά.

• 2005 – 2006:

Ωρομίσθιος εκπαιδευτικός στην Ειδική Αγωγή κατά το χρονικό διάστημα από 7 Μαρτίου 2007 έως 29 Ιουνίου 2007 στο 1ο ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Κορωπίου και στο 1ο Γυμνάσιο Αρτέμιδος (κατ’ οίκον διδασκαλία).

Ωρομίσθιος εκπαιδευτικός στο πρόγραμμα της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης στην Α΄ και Β΄ τάξη Λυκείου στα σχολεία 3ο και 11ο Ενιαίο Λύκειο Πειραιά.

Εκπαιδευτής στα ΙΕΚ Αιγάλεω κατά το χειμερινό εξάμηνο σπουδών στο μάθημα Εργαστήριο Ηλεκτροτεχνίας και κατά το θερινό εξάμηνο σπουδών στα μαθήματα: Ιατρική Φυσική και Αυτοματισμοί Θερμοϋδραυλικών Εγκαταστάσεων.

• 2006 – 2007:

Ωρομίσθιος εκπαιδευτικός στο πρόγραμμα της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης  στην Β΄ και Γ΄ τάξη Λυκείου στα σχολεία Ενιαίο Λύκειο Καμινίων και 11ο Ενιαίο Λύκειο Πειραιά.

• 2007 – 2008:

Ωρομίσθιος εκπαιδευτικός στην Ειδική Αγωγή στο 7ο Γυμνάσιο Ζωγράφου (παράλληλη στήριξη).

• 2008 – 2009:

Αναπληρωτής εκπαιδευτικός στο ΕΕΕΕΚ Κέρκυρας.

Αρχική Σελίδα   Εκπαιδευτικοί